Υποβολή Αίτησης Δήλωσης για πανελλαδικές εξετάσεις ΓΕΛ 2021 – ΜΟΝΟ ΜΑΘΗΤΕΣ

Καλούνται οι υποψήφιοι μαθητές /τριες της τελευταίας τάξης ΓΕΛ (Γ΄ ημερησίου και Γ΄ τριετούς εσπερινού) οι οποίοι/ες επιθυμούν να λάβουν μέρος στις πανελλαδικές εξετάσεις των ΓΕΛ έτους 2021:

1.Αρχικά να κατεβάσουν και να αποθηκεύσουν στον υπολογιστή τους το αρχείο της Αίτησης – Δήλωσης για τη συμμετοχή τους στις πανελλαδικές εξετάσεις ΓΕΛ έτους 2021 και στη συνέχεια να την συμπληρώσουν (μόνο τα γκρι στοιχεία) με όποιο πρόγραμμα επεξεργασίας κειμένου διαθέτουν (αναλυτικές οδηγίες και τα σχετικά έγγραφα που χρειάζονται θα τα βρουν παρακάτω στον σύνδεσμο/link που υπάρχει στο τέλος αυτής της ενημέρωσης).

2.Η Αίτηση – Δήλωση για συμμετοχή στις πανελλαδικές εξετάσεις τελικά υποβάλλεται/αποστέλλεται μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ( e-mail ) από τους μαθητές/ριες στα Λύκεια. από την Τετάρτη 25 Νοεμβρίου έως και την Δευτέρα 30 Νοεμβρίου 2020. (οι μαθητές του ΓΕΛ Γραβιάς πρέπει να   στείλουν την Αίτηση – Δήλωση στη διεύθυνση mail@lyk-gravias.fok.sch.gr)

Επισημαίνεται ότι για τους αποφοίτους Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης που επιθυμούν να συμμετάσχουν στις πανελλαδικές εξετάσεις ΓΕΛ έτους 2021, θα καθοριστεί με Υπουργική Απόφαση, σε μεταγενέστερο χρόνο, το χρονικό διάστημα και η διαδικασία υποβολής των Αιτήσεων –Δηλώσεων τους.

Δείτε την εγκύκλιο,  αναλυτικές οδηγίες, πρότυπα αιτήσεων και όλα τα σχετικά έγγραφα εδώ.